Nowe mikrobusy dla mieszkańców DPS oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu.

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Przasnyskiego oraz dyrektorów obu placówek, zdecydowanie poprawi się komfort dojazdu uczniów SOSW do szkoły. Polepszy się też jakość usług świadczonych na rzecz podopiecznych DPS, którzy samochodami regularnie są dowożeni na przykład do lekarzy specjalistów. Zakupione mikrobusy przystosowane są również do przewozu osób niepełnosprawnych, przez co znacznie usprawnią funkcjonowanie obu placówek.

 

9-miejscowy samochód marki Renault Trafic, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ze stanowiskiem do transportu osoby na wózku inwalidzkim będzie służył wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Z zakupu cieszą się szczególnie niepełnosprawni uczniowie Ośrodka oraz ich rodzice. Całkowita wartość pojazdu wynosi 122 989 zł, z czego 80 000 zł pochodzi ze środków pozyskanych z PFRON. Pozostałą kwotę sfinansował Powiat Przasnyski. Zakupiony Renault Trafic zastąpił dotychczas użytkowanego Volkswagena Transportera 1.9 TDI, który został przekazany do wykorzystania dla uczniów oraz personelu ZSP w Przasnyszu.

Zdecydowanie większy mikrobus zakupiono do przewożenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Mercedes Benz Sprinter posiada 24 miejsca siedzące oraz rozkładany podjazd dla wózków inwalidzkich. Koszt zakupu pojazdu to 340 tys. zł. Ze środków PFRON pozyskano 216 tys. zł dofinansowania, pozostała kwota została pokryta ze środków własnych. Mikrobus zastąpił 19-osobowego Mercedesa z 2008 roku o aktualnej wartości ok. 50 tys. zł, który władze Powiatu zdecydowały przekazać do użytkowania Powiatowemu Zarządowi Dróg w Przasnyszu.

18 grudnia 2020 r. odbyły się oficjalne przekazania nowych samochodów przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego, w których udział wzięli: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Przasnyski Waldemar Trochimiuk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Paweł Mostowy, Dyrektor SOSW Andrzej Radomski, Wicedyrektor SOSW Małgorzata Orłowska, Dyrektor DPS Dariusz Chaborski oraz o. Robert z Klasztoru Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Tego dnia przekazano również samochody dla Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, reprezentowanego przez Dyrektora Andrzeja Brockiego oraz dla Powiatowego Zarządu Dróg, którego reprezentantem jest Dyrektor Kazimierz Pióro.

W związku z powiększeniem zasobu pojazdów w PZD, Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu jednego z użytkowanych przez PZD samochodów osobowych na rzecz jednostki OSP działającej na terenie powiatu przasnyskiego, która zgłosiła potrzebę posiadania auta. 26 stycznia 2021 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski wspólnie z radnymi powiatowymi z gminy Czernice Borowe: Przewodniczącym Rady Powiatu Pawłem Szczepkowskim oraz Zastępcą Przewodniczącego Rady Powiatu Leszkiem Czarzastym, przekazali przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernic Borowych samochód osobowy marki Fiat Panda. Obdarowani strażacy byli mile zaskoczeni stanem pojazdu i jak podkreślili – nie spodziewali się tak dobrze utrzymanego prezentu.

 

 

 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

SLOP Panda ?D::D:D sprinter dobry wybór

was85
was85
1 miesiąc temu
odpowiada  Konrad

SLOP, S – specjalny, L – lekki (masa całkowita do 7,5 ton), Op – operacyjny.
Czasem trzeba gdzieś szybko podjechać z dokumentami etc.. idealnie się nadaje:)

Barnabesku
Barnabesku
1 miesiąc temu

Brawo! Szczególnie ten mercedes przyda się w Domu Pomocy Społecznej. 24 miejsca, a już rozkładany z tyłu wjazd to wyjątkowe udogodnienie zarówno dla podopiecznych jak i personelu.

Last edited 1 miesiąc temu by Barnabesku
Tutejszy
Tutejszy
1 miesiąc temu

Pan Starosta jak zwykle pięknie wychodzi na zdjęciach.