Nowa hala targowa w Ciechanowie z pozwoleniem na użytkowanie.

Miasto Ciechanów otrzymało pozwolenie na użytkowanie nowo wybudowanej hali targowej, która stanęła w miejsce starego bazaru nieopodal dworca kolejowego. Wszystkie procedury zostały już dopełnione. Przez najbliższe trzy tygodnie kupcy będą mieli czas na zaaranżowanie udostępnionych im boksów. Handel ruszy 31 sierpnia i będzie prowadzony codziennie.

Hala targowa powstała w miejsce starego zaniedbanego bazaru przy dworcu kolejowym. Jej wygląd nawiązuje do nowego dworca, tak by przestrzeń tworzyła spójną całość. Hala jest budowlą ze szklanymi i drewnianymi elementami. To konstrukcja hybrydowa, żelbetowo-stalowo-drewniana. Powierzchnia zabudowy wynosi 2 296,50 m², powierzchnia użytkowa 2 145,89 m² (długość 78,54 m, szerokość 29,24 m, wysokość 10,36 m). Budynek hali został zaprojektowany na planie prostokąta o wymiarach 28,4m x 78,54 m, jego kubatura wynosi 20 506,79 m³. Przestrzeń została podzielona na część handlową – pawilony dla kupców (39 pawilonów o różnych wielkościach), główną otwartą część wystawienniczą – foyer (337,8 m²) oraz toalety i pomieszczenia techniczne. Są cztery wejścia. Parterowy obiekt pozbawiony jest barier dla osób niepełnosprawnych. Do potrzeb niepełnosprawnych zostały dostosowane wszystkie pomieszczenia handlowe i sanitarne.

Zagospodarowane zostało całe otoczenie. Obok hali pojawiło się targowisko sezonowe (zadaszenia z podświetleniem i stanowiska do handlu z samochodu), teren został uporządkowany, w ramach komplementarnego zadania, jakim była budowa park&ride, gdzie powstało ponad 200 miejsc parkingowych, zrewitalizowany został skwer z fontanną, wybudowano chodniki, jezdnie manewrowe, oświetlenie, wykonano nowe nasadzenia. Koncepcja inwestycji, projekt, planowane rozwiązania oraz kwestie wielkości boksów do wynajęcia, na każdym etapie konsultowane były z kupcami. Obiekt jest wyposażony w klimatyzatory z funkcją podgrzewania, a obok utworzono podziemne pojemniki na odpady.


Źródło UM Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments