Nowa droga jednak będzie – od ul.Żwirki i Wigury w Przasnyszu do skrzyżowania w Zawadkach

Zgodnie z zapowiedzią starostwa, Żwirki i Wigury w Przasnyszu –
do skrzyżowania w Zawadkach, idzie do realizacji.

Jak informowaliśmy, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski zabiegał u marszałka województwa mazowieckiego  Adama Struzika o remont odcinka drogi Żwirki i Wigury w Przasnyszu, do skrzyżowania w Zawadkach (newralgiczny odcinek drogi wojewódzkiej). Starania starosty okazały się skuteczne. Do 31 sierpnia ma zostać zrealizowany remont nawierzchni jezdni, natomiast w przyszłym roku zostaną wykonane chodniki oraz ścieżka rowerowa na całym odcinku. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, który jest właścicielem drogi, już ogłosił przetarg na realizację inwestycji.

Przy okazji jednej z wizyt na terenie naszego powiatu, podczas wizji lokalnej na miejscu, marszałek Adam Struzik zaakceptował dodatkowo propozycję starosty Zenona Szczepankowskiego, aby w ramach remontu tego odcinka drogi, wykonać dodatkowo chodniki i ścieżkę rowerową.

Pod chodniki i ścieżkę konieczny będzie, ze względu na usytuowanie drogi oraz przepisy dotyczące dróg wojewódzkich, częściowy wykup gruntów sąsiadujących z drogą. Dlatego też, w tym roku zostanie wykonana gruntowna modernizacja pasa drogowego, a w przyszłym, druga część zadania.Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments