Noc Świętojańska w Obrębie

Już za nieco ponad miesiąc, dokładnie 21 czerwca, w Obrębie odbędzie się festyn, podczas którego mieszkańcy gminy Przasnysz powitają lato. Będzie to kolejna odsłona imprezy pod nazwą „Noc Świętojańska” zainicjowanej niedawno przez władze samorządowe gminy i organizacje pozarządowe.

Głównymi organizatorami Nocy Świętojańskiej są Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. W realizacji tegorocznej edycji imprezy pomagać będą także: Szkoła Podstawowa w Obrębie, Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem, Koło Gospodyń Wiejskich w Obrębie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Obrębie.

W programie pikniku, którego początek jest planowany na godzinę 17.00, znajdą się m.in.  obrzędy świętojańskie, konkurs na najpiękniejszy wianek i puszczanie wszystkich konkursowych wianków na wodę. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów oraz solistów, a także degustacji potraw regionalnych i domowych wypieków. Wszystko ma zakończyć wspólna zabawa w plenerze, która potrwa co najmniej do godziny 22.00.

Szczegóły zbliżającej się Nocy Świętojańskiej będą prezentowane na plakatach promocyjnych, które niebawem zostaną zaprezentowane m.in. na stronie internetowej Urzędu Gminy Przasnysz.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments