Niezwykły koncert w Dworku w Chojnowie.

W ostatni dzień listopada w dworku w Chojnowie zgromadziła się liczna publiczność w celu wysłuchania koncertu „Dla Niepodległej”.

Zebranych powitał wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński. Następnie Piotr Kaszubowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Oddziału Północno-Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego wygłosił prelekcję nt. „Drogi do Niepodległości – Gmina Chojnowo”. Opowiadał m. in. o organizacjach dobroczynnych i oświatowych, działających w gminie Chojnowo w okresie I wojny światowej oraz o placówkach Polskiej Organizacji Wojskowej, funkcjonujących na tym terenie.

Po prelekcji rozpoczął się koncert pieśni historycznych i muzyki polskiej „Dla Niepodległej”. Przed publicznością zgromadzoną w chojnowskim dworku wystąpili czterej muzycy związani z Przasnyszem i Ciechanowem: Łukasz Juszkiewicz, Michał Kaszubowski, Tomasz Kaszubowski i Łukasz Motyka.

Po przerwie, przeznaczonej na słodki poczęstunek, odbyła się druga, andrzejkowa część koncertu. Zaprezentowano głównie taneczną muzykę retro. Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać m. in. ragtime’u autorstwa Michała Kaszubowskiego. Muzycy wielokrotnie bisowali, przez co impreza przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. Koncertu w Chojnowie wysłuchał m. in. burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, harcerze Hufca ZHP Przasnysz, rekonstruktorzy oraz liczni członkowie i sympatycy TPZP.

Organizatorami imprezy w dworku chojnowskim byli: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych.

Źródło Gmina Czernice Borowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments