Nietrzeźwy kombajnista odpowie przed sądem

Przasnyscy policjanci w miejscowości  Dobrzankowo  zatrzymali do kontroli drogowej kombajn, którym kierował nietrzeźwy  25 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

11 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu pełniąc służbę na terenie miejscowości  Dobrzankowo  zauważyli jadący  całą szerokością jezdni  kombajn rolniczy z zamontowanym z przodu urządzeniem tnącym.   Podczas legitymowania   okazało się, że kierowca  25 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego  był nietrzeźwy i nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do jazdy.  Badanie wykazało, że mężczyzna miał  0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto  wbrew przepisom przewoził w kabinie 35 letniego pasażera.

Teraz o przyszłości 25 latka zadecyduje sąd.

Przasnyska Policja informuje!

Każda osoba kierująca maszyną rolniczą zobowiązana jest do  przestrzegania podstawowych  zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu  drogowego, posiadania odpowiednich kwalifikacji, oraz dopilnowania aby pojazd, którym się porusza był sprawny technicznie i odpowiednio oznaczony. Ważne jest aby  posiadał sprawną sygnalizację świetlną, układ kierowniczy i hamulcowy.

Rolnicy powinni  pamiętać, że art.66 ust 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi o tym, że  „pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę”

Kierujący kombajnem po drodze publicznej, zobowiązany jest do zdemontowania hedera i przetransportowania go na specjalnym wózku. Prawo o ruchu drogowym mówi, że żaden pojazd poruszający się po drodze publicznej nie może zajmować więcej niż jednego pasa ruchu.

Kierujący pojazdem, którego szerokość przekracza 3,2 metra powinien posiadać stosowne zezwolenie na przejazd drogą publiczną i poruszać się z pomocą pilota.

 

Autor E. Ś.

KPP Przasnysz

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments