NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

W sobotę 05 marca   przasnyscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania  pn. „ Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Jak pokazują policyjne statystyki Polska jest w czołówce  krajów Unii Europejskiej pod względem ilości ofiar na drogach, szczególnie wśród pieszych. Policyjne działania mają zachęcić kierowców i pieszych do zmiany niebezpiecznych zachowań.

Działania  „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” realizowane były na terenie powiatu  przasnyskiego. Policjanci  przasnyskiej drogówki podczas prowadzonej akcji ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi  i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wobec kierujących nałożyli 15 mandatów karnych przede wszystkim za przekroczenie prędkości  oraz brak dokumentów. Wobec pieszych nałożyli 4 mandaty karne  za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Tego dnia na terenie powiatu przasnyskiego policjanci  zatrzymali 18 latka, mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował   Daewoo Tico pod wpływem środka odurzającego.

W Przasnyszu na ul. Piłsudskiego zatrzymali 46 letniego  mężczyznę który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował  oplem.

Doszło również do kolizji drogowej na ul. Osiedlowej w Przasnyszu, gdzie kierujący fiatem nieprawidłowo wykonał manewr skrętu i uderzył w peugeota. Winnego kolizji ukarano mandatem w wysokości 200 zł.

Przypominamy, że takie akcje na terenie naszego powiatu odbywają się cyklicznie i mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

E.Ś

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments