Niech żyje bal ! – czyli jak się ubrać na studniówkę

Styczeń to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych miesięcy wśród maturzystów. Studniówka. Dla większości to pierwsze wydarzenie o takim stopniu formalności.

Każda z dziewczyn chce wyglądać wtedy wyjątkowo, a młodzi mężczyźni tego wieczoru wkładają garnitur żeby elegancko się prezentować. Wybór odpowiedniej kreacji wymaga naprawdę sporo przemyślenia. Mimo, iż jest to wieczór gdy każda z dziewcząt pragnie wyglądać modnie i stylowo należy pamiętać, że to impreza, która realizowana jest pod patronatem szkoły. Dobrze zatem by wyróżnić się też poczuciem estetyki i nutą elegancji. Nie oznacza to, że wybór powinien paść na „małą czarną”. Grunt to zachować umiar, wybrać coś w czym dobrze się czujesz, ale wziąć też pod uwagę znaczenie i doniosłość balu studniówkowego. Sukienki na studniówkę nigdy nie są ograniczone do jednego fasonu.

do artykułu

W tym sezonie dalej królują rozkloszowane kreacje a’la princesska, gorsety z rozszerzonym dołem oraz klasyczne o długości maxi. Hitem stały się ostatnimi czasy body łączone w zestawie z tiulową spódnicą. Wśród projektantów powtarzają się propozycje studniówkowe – ołówkowa sukienka przed kolano na ramiączkach, mnóstwo tiulu i koloru, z którego najczęściej powtarzają się niebanalne odcienie szarości, złota, czerwieni,beżu i niebieskiego. Złotą zasadą jest by przy wyborze intensywnych kolorów sukienki zarówno jej krój jak i dobrane dodatki były zdecydowanie bardziej stonowane. Na studniówce dalej będzie panować dowolność w długości sukienek. Moda nie narzuca jasno centymetrów. Pewne jest natomiast, że w tym miesiącu na studniówkowych parkietach dominować będą sukienki rozkloszowane, ołówkowe, ale także te o asymetrycznym kroju. Trendy obowiązujące na balu studniówkowym w 2017 roku nie będą znacząco odbiegać od zeszłorocznych. Nieustannie dominować będą klasyczne sukienki o stonowanych barwach. Warto także skupić się przy wyborze w odcieniu granatu i błękitu. Te barwy mają zdominować studniówkowe parkiety, stanowiąc przy tym alternatywę dla zawsze modnej czerni.

Sylwia Osowiecka

www.facebook.com/GwP-Lifestyle

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments