Niebezpieczne zdarzenie w lesie koło Ślubowa

W czwartek 29 października  około godziny 09:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu odebrał zgłoszenie z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, że do szpitala w Przasnyszu trafiło trzech mężczyzn z ciężkimi poparzeniami rąk i nóg oraz poparzeniami dróg oddechowych. Lekarz dyżurny przyjmujący chorych poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego , że przyjęci chorzy mają obrażenia wskazujące na kontakt z bojowym środkiem trującym o działaniu parzącym ( prawdopodobnie iperytem).

Na szczęście były to tylko ćwiczenia policjantów, żołnierzy i strażaków. Głównym celem tegorocznych ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „ŚLUBOWO 2015” było doskonalenie współdziałania służb w sytuacji kryzysowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, ocena szybkości i trafności podejmowanych  działań, a także gotowości reagowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ludzi. Ćwiczenia odbyły się na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Ślubowo.

W działaniach  uczestniczyło 11 policjantów, 20  żołnierzy z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu , 6 strażaków  oraz 6 leśników.

 

 

Autor:

Nadkom.Ewa Nowak

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments