Niebawem remont ronda Armii Krajowej w Przasnyszu. Przygotujcie się na korki i objazdy.

Przasnysz czeka przebudowa ronda przy LO KEN, które łączy drogę krajową 57 z drogą wojewódzką 544. Jest to główne skrzyżowanie w mieście, na którym kumuluje się ruch miejski i tranzytowy. Już za kilka dni będziemy musieli zmierzyć się z korkami i chaosem, bo prace na rondzie rozpoczną się niebawem.

 

W jaki sposób remont mocno obleganej krajówki przekładał się na życie w mieście, mieliśmy okazję przekonać się podczas ubiegłorocznego remontu mostu w sąsiedztwie parku miejskiego. Rzeka jadących w ślimaczym tempie aut powodowała paraliż całego miasta. Nie sposób zapomnieć o zszarganych nerwach kierujących i straconym czasie. Niebawem czeka nas powtórka.

Musimy nastawić się na objazdy, ponieważ już teraz na naszych ulicach, ustawiane są znaki, które wyznaczą nową – tymczasową – organizację ruchu. Jego część będą musiały przejąć ulice: Kolejowa, Zawodzie, Szpitalna, Ojca Bernarda Kryszkiewicza i 3 maja. Remont ronda obejmie wymianę nawierzchni, remont chodników i roboty brukarskie.

 

Prace na rondzie Armii Krajowej będą prowadzone w sierpniu br. Planujemy rozpocząć roboty 12.08.2020 r. W trakcie wykonywanych robót na pewno wystąpią utrudnienia poruszania się w Przasnyszu. Na czas prowadzenia robót wprowadzony będzie projekt czasowej organizacji ruchu, który zakłada częściowe ograniczenie ruchu na rondzie – czasowe wyłączenie pasa ruchu w zależności od prowadzonych prac. Czasowa organizacja ruchu zakłada płynną jazdę w kierunku Warszawa – Szczytno, natomiast w pozostałych kierunkach zostaną wyznaczone objazdy drogami miejskimi – poinformowała naszą redakcję Rzecznik Prasowy GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

 

M. Jabłońska


 

guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Zapewne o 7 rano chłopaki będą się rozkręcać, a o 15 na budowie nie będzie już żywego ducha. W weekend też wolne. I będą się paprać z tym remontem pewnie ze 2 miesiące. Bo wybiera się tego, co zrobi najtaniej. Tempo prac może być ślimacze, niech tam ludzie stoją w korkach…

Na koniec Borsuk zrobi przecinanie wstęgi a wyznawcy jego sekty jeszcze mu będą dziękować…

Last edited 6 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
pan winko
pan winko
6 miesięcy temu

słońce Ci nie służy… i tak jeździć potrafisz tylko rowerem i to jeszcze po chodniku to Tobie to raczej nie powinno przeszkadzać… kup sobie maść na ból dupy bo zazdrość leje się z Ciebie wiadrami… trzeba było się uczuć to i Ty byś może miał porządne stanowisko w powiecie..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  pan winko

A coś merytorycznie napiszesz pisiaczku? Czy tylko szczekać umiesz?

Weronika
Weronika
6 miesięcy temu

Sławek daj już spokój.

Adpi
Adpi
6 miesięcy temu

No w końcu u nas coś ruszyło no to nie obwodnica ale już prawie uliczkami puścimy ruch i tak zostawimy po remoncie wpiszemy że to obwodnica

Ananasz
Ananasz
6 miesięcy temu

Już lepszy byłby objazd ulica Świerczewo tak jak kiedyś było w trakcie budowy tego ronda . Dużo Warszawiaków pamięta ten skrót i jeździ nim.a Świerczewo i tak zniszczone może szybciej wtedy doczeka się remontu

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu

Dlaczego akurat w wakacje, kiedy ruch jest największy?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

PiSia logika. Jak ze wszystkim

Weronika
Weronika
6 miesięcy temu

Patrzę na twoje wpisy to można Ci wystawić skierowanie na badania

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Weronika

Laryngolog mi potrzebny. Masz jakiegoś sprawdzonego?

Yutaro
Yutaro
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Ruch na tym rondzie jest duży niezależnie od pory roku, nie da się znaleźć idealnego momentu.Taka specyfika położenia naszego miasta.

ktoś
ktoś
6 miesięcy temu

Super.Lepszego terminu wybrać nie mogli.Ruch w wakacje największy i powtórka z rozrywki.

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Nie no. Ludzie nie rozumiecie, 🙂 będzie tragedia zrobili to w wakacje? Porąbało ich?ale co? Od Warszawy na Szczytno będzie normalnie a z Mławy przez zawodzie?? Nie rozumiem. Zakorkowane będzie całe miasto

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

A cóż tu jest niezrozumiałego?. Remont ronda będzie realizowany etapami. Wpierw będzie remontowane pół ronda od strony Mławy, aby nie zablokować na rondzie przejazdu z Warszawy do Szczytna.

Jan
Jan
6 miesięcy temu
odpowiada  Jarek

No to trzeba było tak napisać w artykule i byłoby jasne tak?

manti
manti
2 miesięcy temu

3 miesiące się pier…., żeby teraz znów rozp… . Co za łeb to wymyślił. Znów kolejne 3 miesiące chociaż może ich jeszcze zima zaskoczyć to wiosna ich zastanie.