Nie oceniaj – wezwij pomoc i uchroń przed zamarznięciem.

Zima coraz bardziej daje o sobie znać. Pamiętajmy, że są osoby, które nie mają ciepłego posiłku i miejsca do ogrzania się. Koczują w pustostanach, piwnicach i na klatkach schodowych. Policja apeluje o przekazywanie informacji o takich osobach, by uchronić je przed śmiercią z wychłodzenia.

Nie oceniaj osoby bezdomnej, śpiącej w piwnicy czy leżącej na chodniku, nie myśl, że ktoś inny zadzwoni po pomoc – po prostu reaguj!

Zadzwoń – 112. Informację o osobach bezdomnych możesz także przekazać swojemu dzielnicowemu. Kontakt ułatwia aplikacja Moja Komenda.

Policjanci sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków. Czekają również na każdy sygnał o osobie bezdomnej.

Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Jeśli przejdziesz obojętnie, myśląc „pijany – niech leży” lub „niech ktoś inny zadzwoni”, może się okazać, że osoba potrzebująca natychmiastowej pomocy, właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie życie – wyjąć telefon z kieszeni i wezwać pomoc.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments