Naukowe i rekreacyjne wycieczki dzieciaków z gminy Krzynowłoga Mała.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dzieci ze szkół w Krzynowłodze Małej i Romanach-Seborach zdążyły odwiedzić kilka ciekawych miejsc znajdujących się w naszej okolicy. Było i naukowo, i rekreacyjnie.

Czwartoklasiści z obu szkół zdążyli odwiedzić Bibliotekę Miejską w Przasnyszu. Nowoczesny budynek zrobił na uczniach duże wrażenie. Dzieci wzięły udział w turnieju gier planszowych, obejrzały film animowany oraz wykonały oryginalną zakładkę do książki.

Nieco później do biblioteki pojechali uczniowie z klas IV, V i VI – tu czekały na nich atrakcje z zaplanowanymi warsztatami edukacyjnymi. Dzieci rozwiązywały zadania tekstowe, grupowo układały puzzle matematyczne oraz samodzielnie wykonały papierowego „czytaka” z książką.

Po wizycie w bibliotece uczniowie zwiedzili też wystawę Złoty wiek Przasnysza w Muzeum Historycznym.

Z kolei 11 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Happy Park” w Ciechanowie. Dla niektórych przedszkolaków z najmłodszych grup była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki u najmłodszych uczniów oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Dwie godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet: za szybko. Dlatego zarówno dzieciaki, jak i ich opiekunowie zgodnie twierdzą, że wrócą tu w przyszłym roku szkolnym.

 

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments