Nasi uczniowie znów w czołówce!

Aż troje uczniów ze szkół z terenu gminy Przasnysz znalazło się w gronie laureatów kolejnego konkursu mazowieckiego „Smak ekologicznej żywności”, koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Szczególne gratulacje należą się Julicie Głodkowskiej ze szkoły podstawowej w Lesznie, która wygrała swoją kategorię wiekową.

 

Dlaczego w rolnictwie ekologicznym nie stosuje się pestycydów? Które odpady można wykorzystać do procesu kompostowania? Co powinno się znaleźć na etykiecie produktu ekologicznego? Właśnie takie pytania znalazły się w teście finałowym konkursu. Finał zabawy przeprowadzono 25 czerwca w Warszawie. Rozwiązywanie przygotowanych zadań trwało godzinę, a sam test składał się z 33 pytań zamkniętych oraz z 3 pytań otwartych.

 

W finale wystąpiło kilkoro reprezentantów naszej gminy. Wspomniana już Julita wygrała rywalizację szkół podstawowych. Warto jednak podkreślić, że w tej samej kategorii trzecie miejsce zajęła Natalia Krzykowska ze szkoły w Obrębie, już zresztą po raz drugi w swojej „karierze” – rok temu w tym samym konkursie również była trzecia. Z kolei trzecie miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Alicja Sadowska z gimnazjum w Lesznie, która w 2013 roku wygrała swoją kategorią.  Tegoroczne wyniki są więc potwierdzeniem dobrych efektów nauczania w naszych szkołach.

 

Oto pełne wyniki konkursu (źródło: www.mazovia.pl):

 

szkoły podstawowe:

 

  1. miejsce Julita Głodkowska, Szkoła Podstawowa w Lesznie
  2. miejsce Maria Oleksiak, Szkoła Podstawowa w Ostrówku
  3. miejsce Natalia Krzykowska, Szkoła Podstawowa w Obrębie

gimnazja:

 

  1. miejsce Katarzyna Ziemek, Zespół Szkół nr 1 w Goworowie
  2. miejsce Dorota Romańczuk, Gimnazjum w Sterdyni
  3. miejsce Alicja Sadowska, Publiczne Gimnazjum w Lesznie


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments