Nasi reprezentanci na sympozjum w Kwidzynie

Delegacja z Zespołu Szkół w Nowej Krępie wzięła niedawno udział w Ogólnopolskim, Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, do którego należy placówka z gminy Przasnysz. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr. H.Sucharskiego w Kwidzynie (woj.pomorskie).

Do pięknego miasta nad Liwą udali się: Cezary Jaroszewski, Olga Goździewska i opiekun Jolanta Niestępska. W tegorocznym sympozjum uczestniczyło 26 szkół z całej Polski zrzeszonych we wspomnianym klubie.

Cała oprawa zjazdu była wprost oszałamiająca. Podczas oficjalnego otwarcia sympozjum na dziedzińcu szkoły asystowała Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP z Gdyni, Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP z Gdyni oraz zespół mażoretek „Parada”. Przed tutejszym Teatrem Miejskim odbył się nawet otwarty koncert wspomnianej orkiestry, która zaprezentowała utwory wojskowe oraz muzykę filmową i popularną.

Dalsza część uroczystości z udziałem władz Kwidzyna odbyła się w teatrze. Przybyli na nią dr Andrzej Drzycimski, który wygłosił odczyt „Westerplatte i Solidarność – przełomy w polskiej historii” oraz Romuald Karaś, który mówił  o książce „Tło. Henryka Sucharskiego droga na Westerplatte”. Część oficjalną zakończył program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kwidzynie.

Tego samego dnia po południu odbyło się spotkanie  nauczycieli z dr. Andrzejem Drzycimskim i Romualdem Karasiem na temat: „Najnowsze badania o Westerplatte”. W tym samym czasie młodzież w teatrze oglądała występy Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” oraz wzięła udział w spotkaniu z Teatrem Historycznym Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Wieczorem natomiast odbyła się dyskoteka dla młodzieży.

Drugiego dnia zjazdu delegacja z Krępy wzięła udział w zwiedzaniu Kwidzyna i jego pięknych zabytków. Po obiedzie odbyły się ponadto warsztaty Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa „Popołudnie z ekologią”.  W trakcie zajęć można był zwiedzić m.in. zabytkowe stajnie dawnej Stadniny Ogierów Kwidzyn, przejechać się bryczką czy wziąć udział w zajęciach poświęconych papierowi czerpanemu. Na koniec odbyło się ognisko integracyjne, które zakończyło XXXIII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...