Narzekasz na brudną Węgierkę? Nie śmieć!

Napływają do nas kolejne zgłoszenia dotyczące stanu rzeki Węgierki. Tym razem jeden z naszych Czytelników pragnie zwrócić uwagę na zanieczyszczanie rzeki przez mieszkańców okolicznych wsi.

Utrzymanie koryta oraz samej rzeki w czystości to nie tylko zadanie samorządów. Obowiązkiem każdego z nas jest zachowanie odrobiny przyzwoitości i nieśmiecenie. Coraz częstsze sygnały od mieszkańców pokazują, że najczęściej my sami nie potrafimy uszanować naszej okolicy. Narzekasz na brudny park i Węgierkę? Nie śmieć!

– W odpowiedzi na artykuł odnośnie Parku Miejskiego i rzeki Węgierki chciałbym poruszyć sprawę, iż nie jest to tylko problem związany z naszym parkiem. Rzeka Węgierka przepływa przez nasze miasto Przasnysz, jednak zanim to się stanie płynie między innymi przez wsie ulokowane na terenie powiatu przasnyskiego. Swój początek bierze u podnóża wzgórza Czubak na obszarze Wzniesień Mławskich. Problem, który chciałbym poruszyć, to zanieczyszczenia w postaci śmieci wyrzucanych przez mieszkańców okolicznych wsi właśnie do Węgierki. Przesyłam Państwu zdjęcia, które wykonałem osobiście w pobliżu szkoły podstawowej w Obrębie. Bardzo proszę o opublikowanie materiału na ten temat, aby odpowiednie władze się tym zajęły – czytamy w mailu.

Sprawę zgłosiliśmy władzom gminy Przasnysz. Miejmy nadzieję, że winni zanieczyszczenia rzeki zostaną szybko ustaleni i pociągnięci do odpowiedzialności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments