Nalot w gminie Myszyniec. Zarekwirowano ponad 10 ton nielegalnego tytoniu.

Ponad 10 ton nielegalnego tytoniu zostało zabezpieczonych dzięki współpracy policjantów KWP z olsztyńskimi funkcjonariuszami KAS. Swoim zasięgiem działania w tej sprawie objęły województwo mazowieckie i warmińsko – mazurskie, a szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 5 milionów złotych.

 

W piątek (29.05.2020) w miejscowości Niedźwiedź (gmina Myszyniec) na gorącym uczynku, w trakcie przeładunku suszu z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych, zatrzymane zostały trzy osoby. Funkcjonariusze szybko ustalili, że nielegalny towar może być również przechowywany na terenie posesji w gminie Świętajno (powiat szczycieński). W wyniku przeprowadzonych tam przeszukań ujawnili i zabezpieczyli kolejne 200 kg suszu tytoniowego, a także maszynę służącą do jego cięcia oraz 2,5 tys. zł w gotówce.

Według wyliczeń śledczych, gdyby towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 milionów złotych.

Prokurator wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego na łączną kwotę 270 000. Podejrzanym grozi kara wysokiej grzywny oraz kara pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments