Najmłodsi, czyli najważniejsi

Dzieciaki z oddziałów i punktów przedszkolnych zdążyły już stać się częścią praktycznie każdej szkoły z gminy Przasnysz. Zdarza się też, że oczy całej społeczności szkolnej są kierowane właśnie na tych najmłodszych – czasami najważniejszych uczniów w tej szkole. Tak właśnie było przed świętami wielkanocnymi w Zespole Szkół w Bogatem.

Najpierw maluchy wzięły udział w specjalnych warsztatach etnograficznych, które zorganizowano dla nich w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Zajęcia były poświęcone tradycjom i zwyczajom wielkanocnym, a także sztuce tworzenia najpiękniejszych pisanek. Dzieci miały także możliwość obejrzenia wystaw muzealnych, w tym czasową wystawę poświęconą Husytom. Podczas tej czynności dzieci na chwilę zamieniły się w prawdziwych średniowiecznych rycerzy.

Kilka dni później w szkole odbył się konkurs recytatorski pod nazwą „Mój ulubiony wierszyk”. Jego pomysłodawczynią była Marta Ruszczyńska, opiekunka punktu przedszkolnego. Do rywalizacji stanęło niemal 40 dzieci ze wszystkich oddziałów i punktów przedszkolnych z całej gminy Przasnysz. Jury miało więc pełne ręce roboty. Ostatecznie jednak 4-osobowa komisja złożona m.in. z pracowników przasnyskiej biblioteki pedagogicznej, MDK-u czy Klubu Seniora – musiała wskazać zwycięzców tej rywalizacji.

W kategorii punktów przedszkolnych najlepsza okazała się Olga Rumuńska z Bogatego, która wyprzedziła swoją koleżankę z grupy Alicję Waszkowską i Wojciecha Wdowińskiego z Dobrzankowa. Dodatkowo jury wyróżniło Łukasza Bojarskiego, Gabrielę Miksińską (Bogate) i Dawida Piotrowskiego (Sierakowo).

W gronie przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych najlepiej recytowała Maja Biraga z Lisiogóry. Drugie miejsce zajęła Zuzia Kobylińska (Wielodróż), trzeci natomiast był Tomasz Rosłon z Dobrzankowa. Komisja oceniająca wyróżniła ponadto Mateusza Olenckiego z Karwacza, a także Karola Bonisławskiego z Emowa.

Po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród oraz pamiątkowych dyplomów prowadząca Marta Ruszczyńska poprowadziła jeszcze dodatkowe zajęcia integracyjne, w której wykorzystała nowatorskie techniki aktywizacji najmłodszych.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments