Nadleśnictwo Przasnysz na dożynkach powiatowo – gminno – miejskich

Dnia 8 września 2013 roku w miejscowości Święte Miejsce odbyły się dożynki powiatowo – gminno – miejskie, w których uczestniczyli przedstawiciele władz a także mieszkańcy powiatu, gmin i miasta Przasnysz. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą podczas, której poświęcono wieńce dożynkowe.

            Nadleśnictwo Przasnysz miało swój udział w organizacji imprezy poprzez wystawienie ekspozycji o charakterze edukacyjno-przyrodniczym. Uczestnicy mogli podziwiać zdjęcia przedstawiające walory przyrodniczo-leśne oraz liczne obiekty turystyczno-rekreacyjne znajdujące się na terenie Nadleśnictwa a także gabloty z owadami leśnymi, nasionami gatunków drzew leśnych oraz eksponaty zwierząt, które na co dzień można oglądać w Izbie Edukacyjnej na Przejmach.

            Prowadzone przez leśników konkursy, wzbudzały duże zainteresowanie wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Na stoisku Nadleśnictwa można było otrzymać materiały informacyjne i edukacyjne a uczestnikom konkursów wręczono symboliczne nagrody o szeroko pojętej tematyce przyrodniczo – leśnej.

            Można też było porozmawiać z leśnikami na dowolny temat związany z leśnictwem i ochroną przyrody, zainteresowani mogli bezpłatnie otrzymać sadzonki drzew leśnych. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Tekst: Danuta Szydlik, Sylwia Maruszewska, Nadleśnictwo Przasnysz

Zdjęcia: Łukasz Oleśków, Nadleśnictwo Przasnysz


tn_Obraz_056 tn_Obraz_026 tn_Obraz_027 tn_Obraz_035 tn_Obraz_042 tn_Obraz_054


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments