Na ul. Św. Krzysztofa w Przasnyszu bez gumaków nie przejdziesz

Wraz z topniejącym śniegiem, topnieją i przasnyskie drogi. Przez „wiosenne” roztopy wiele dróg w naszym mieście jest częściowo nieprzejezdna, a spacer po nich graniczy z cudem. Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec Przasnysza, Norbert, zamieszkujący przy ul. Św. Krzysztofa w Przasnyszu.

Chciałbym nagłośnić temat oraz zmobilizować miasto do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Chodzi o drogę Św.Krzysztofa i stan w jakim się znajduje. Na chwilę obecną mieszkańcy ostatnich dwóch ulic poprzecznych mają problemy z przejechaniem po tej ulicy, nie mówiąc już o przejściu (np. do kościoła, czy do szkoły, czy choćby na spacer). Co ciekawe 2-3 tygodnie temu po telefonicznych zgłoszeniach ta droga była „remontowana”. Problem w tym, że za każdym razem wysypują najgorszy chłam, rozgarniają go i temat zamykają. W załączeniu zdjęcia z wczoraj, aczkolwiek stan się pogarsza z godziny na godzinę. – pisze Norbert.

Kto powinien dbać o drogę.

Każda droga ma swojego administratora. Jest on zobowiązany do utrzymywania w należytym stanie jej nawierzchni oraz do okresowych kontroli jej stanu i dokonywania koniecznych napraw i konserwacji. Za drogę wewnętrzną odpowiedzialność ponosi zarządca nieruchomości, za drogi krajowe – generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Odpowiednio za swoje drogi odpowiadają gmina, powiat, miasto i województwo.

Z pytaniem o rozwiązanie sytuacji podtopionych dróg zwróciliśmy się do władz Miasta Przasnysz. Wkrótce opublikujemy odpowiedź.

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...