„Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu” – premiera książki Marii Weroniki Kmoch już w poniedziałek.

W 1916 r. na skraju Puszczy Zielonej, we wsi Jednorożec, erygowano parafię. Sto lat później w głowie Marii Weroniki Kmoch, historyczki, regionalistki, działaczki społecznej z Jednorożca, pojawił się pomysł na opracowanie jej dziejów. Teraz przyszedł czas na oficjalną premierę książki „Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu”. Książka została wydana przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”.

 

Premiera odbędzie się w formie transmisji na żywo na stronie Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” na Facebooku w poniedziałek 30 listopada o godzinie 19.00.

-Spotkanie będzie doskonałą okazja, by poznać tajniki pracy historyczki i dowiedzieć się, jakie działania podjęła, by odtworzyć dzieje rodzinnej parafii. Opowiemy o procesie wydawniczym. Będzie możliwość zadawania pytań. Damy znać, gdzie i jak nabyć publikację.

Ze względu na pandemię organizujemy wydarzenie w formie zdalnej – będzie to transmisja na żywo na naszym fanpage’u. Dlatego uprzejmie prosimy, by umożliwić udział osobom starszym lub nie mającym konta na Facebooku. Usiądźcie razem przy komputerze, tablecie, telefonie i bądźcie z nami w ostatni dzień listopada! – informuje Stowarzyszenie.

Książka powstała i została wydana dzięki grantowi Lokalnej Grupy Działania „Kurpsie Razem” w ramach konkursu nr 8/2018/G w zakresie ochrony oraz promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego Kurpiów, wpierania twórczości ludowej i wzmocnienia potencjału turystycznego regionu objętego strategią rozwoju lokalnego w okresie 2017–2023 „Wzrost atrakcyjności turystycznej i promocja obszaru objętego lokalna strategią rozwoju”.

ren


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

Super, gratulacje dla Pani Weroniki. Praca, którą wykonuje odsłaniając dawne dzieje kurpiowszczyzny jest godna szacunku. Pozdrawiam.

MWK
MWK
1 miesiąc temu
odpowiada  Marek

Dzięki, miło mi!