MOPS Przasnysz: WYCIECZKA KULTURALNO-REKREACYJNA DO WARSZAWY – fotorelacja

W dniu 10.10.2014 roku grupa uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu  uczestniczyła w wycieczce  kulturalno – rekreacyjnej do Warszawy organizowanej przez Fundację Przasnyską w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym JESTEM w Przasnyszu. W ramach realizacji zadania publicznego NIE JESTEŚ SAM Cykl imprez rekreacyjnych i kulturalnych dla osób niepełnosprawnych z powiatów przasnyskiego, makowskiego, ostrołęckiego i mławskiego, współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Wczesnym porankiem uczestnicy projektu wyruszyli wynajętymi autokarami do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

Pierwszym punktem programu była wizyta na 30-stym piętrze Pałacu Kultury, gdzie podziwialiśmy z czterech stron świata piękną panoramę stolicy polski. Nie zapomnieliśmy upamiętnić tego faktu licznymi zdjęciami. Uczestnicy ŚDS zachwycali się widokiem szklanych wieżowców oraz stadionu narodowego. Po wyczerpującym spacerze na ostatnim piętrze pałacu udaliśmy się na obiad do restauracji Rewers na ulicy Dobrej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się ponad 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzenie wiedzy, wyjaśnienie różnych zjawisk. Wizytę w CNK rozpoczęliśmy od obejrzenia tarasu widokowego. Następnie udaliśmy się do planetarium „Niebo Kopernika”, które należy do największych atrakcji centrum. Dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczający widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom, uczestnicy odnieśli wrażenie przebywania w kosmosie. Podczas projekcji filmu pt. ,,Na skrzydłach marzeń” mogli cofnąć się w czasie. Po seansie w 3D przez 2 godziny w grupach mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu mogliśmy zrozumieć interesujące nas zjawiska. Przekonaliśmy się, że nauka to fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu upłynął nam zbyt szybko. Na podwieczorek  udaliśmy się do McDonald’s. Wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych, bardzo zadowoleni dotarliśmy do domu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments