MOPS Przasnysz: VI edycja projektu systemowego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu od stycznia realizuje projekt systemowy pt.” Aktywizacja społeczno – zawodowa szansą na usamodzielnienie”. W ramach projektu odbywają się zajęcia aktywizujące oraz kurs z zakresu obsługi komputera. Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 15 uczestników, aktualnie uczestniczy 13 osób. Uczestnicy projektu mają już za sobą pierwsze zajęcia z zakresu umiejętności i kompetencji społecznych.

W miesiącu czerwcu odbył się wyjazd integracyjny do gospodarstwa agroturystycznego w Fijałkowie. Dzięki wyjazdowi mogliśmy lepiej się poznać i spędzić wspólnie czas w pięknym otoczeniu. Pod koniec czerwca rozpoczęły się również zajęcia z psychologiem oraz konsultacje indywidualne. Zajęcia z Panią Michaliną Kuczkowską (psycholog) trwać będą do połowy listopada.  W lipcu odbył się kurs komputerowy z zakresu obsługi komputera ze znajomością Internetu.

Od sierpnia do października zajęcia prowadził również doradca zawodowy, w trakcie których uczestnicy określili swoje preferencję, kompetencję i predyspozycję zawodowe. Uczestnicy projektu we wrześniu brali udział w wycieczce jednodniowej na Warmię i Mazury.

Za nami większa część zajęć zaplanowanych w ramach projektu „Aktywizacja społeczno- zawodowa szansą na usamodzielnienie”. W projekcie zaplanowane zostały jeszcze zajęcia z radcą prawnym, psychologiem oraz trenerem kompetencji społecznych. W miesiącu październiku czeka nas  również wyjazd do Teatru Muzycznego Roma.MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments