MOPS Przasnysz: NIEZAPOMNIANA LEKCJA

W dniu 16 lutego 2016 roku uczestnicy ŚDS wzięli udział w nietypowej lekcji geografii, na którą zostali zaproszeni w ramach projektu edukacyjnego klasy 2i „ Tacy sami, a ściana między nami”. Została ona przeprowadzona przez Panią Beatę Płachtę, która wprowadziła nas w zagadnienie dotyczące  kontynentów. Po krótkim zapoznaniu z tematem uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i uczniowie Publicznego Gimnazjum wspólnie pracowali z atlasem i mapą by potem  z pomocą  puzzli ułożyć wymieniane nazwy nowych, ciekawych miejsc. Zwieńczeniem lekcji był udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia ?”. Następnie zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia szkoły. Odwiedziliśmy m.in. bibliotekę szkolną, czytelnię. Zajęcia okazały się ciekawym eksperymentem edukacyjnym. Dla naszych uczestników szczególnie interesujące były mapy, na których mogli pracować. Można  było również zauważyć, że pomimo różnic dzielących obie grupy, uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji z osobami niepełnosprawnymi i nie mieli problemu we współpracy.

Obserwując reakcje młodzieży i uczestników ŚDS można stwierdzić, że dzięki takim spotkaniom integracyjnym  młodzi ludzie stają się bardziej świadomi  problemu niepełnosprawności i uczą się porozumiewania i otwartości w stosunku do drugiego człowieka. Jest to dobry moment na przełamywanie barier i stereotypów, a także naukę jak można aktywnie uczestniczyć w życiu osoby niepełnosprawnej i pomóc jej w adaptacji ze światem.

Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że niebawem znów we wspólnym gronie będziemy mieli możliwość poznać ciekawe rejony świata.


MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments