MOPS Przasnysz: INTEGRACJA Z GIMNAZJALISTAMI

Uczniowie przasnyskiego gimnazjum wraz z nauczycielkami  Panią  Beatą Płachtą i Panią Renatą Śliwkowską  opracowali projekt edukacyjny „Tacy sami a ściana między nami”-tolerancja dla niepełnosprawności i zaproponowali osobom niepełnosprawnym z naszego   środowiska lokalnego szereg spotkań.

  7 stycznia 2016 roku w gimnazjum w Przasnyszu odbyło się jedno z spotkań integracyjnych. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu.

   Po powitaniu wszystkich przez nauczycielki prowadzące projekt rozpoczęła się cześć sportowo-taneczna. Uczniowie gimnazjum zaproponowali wzajemne poznanie się , każdy uczestnik powiedział coś o sobie. Następnie proponowane były różne formy zabawy :              z chustą animacyjną, tańce integracyjne, gry sportowe, wspólne kolędowanie. Wszyscy chętnie tańczyli i brali udział w konkurencjach. Na zakończenie tego energetycznego spotkania czekała nas wszystkich niespodzianka,  każdy uczestnik ŚDS otrzymał  upominek od młodzieży.

   Można było zauważyć ,że uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi. Wykazują inicjatywę, tworzą dobry klimat , promują pozytywne działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments