MOPS Przasnysz: FESTIWAL FABRYKA ŚWIATŁA 2017 JUŻ ZA NAMI

Po długim okresie przygotowań, spotkań, szkoleń i warsztatów, Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej gotowi do działania, zjawili się 8 września( piątek) w godzinach popołudniowych na przasnyskim Rynku. Przyjechała w tym dniu ekipa techniczno-artystyczna z Mazowieckiego Instytutu Kultury, której potrzebna była pomoc zarówno przy rozładowaniu sprzętu, jak też przy ustawianiu namiotów, dekoracji Rynku i wielu innych pracach.

Ekipa tegorocznych Wolontariuszy Światła była liczna. Ogółem pomagało czterdziestu Wolontariuszy. Były wśród nich osoby pracujące, bezrobotni, studenci oraz uczniowie przasnyskich szkół. Czternastu wolontariuszy brało udział w Festiwalu Fabryka Światła od początku, tj. od 2014r.

Wolontariusze pomagali przy promocji Festiwalu, aktywnie angażując się przy roznoszeniu plakatów oraz ulotek informacyjnych, a w dni festiwalowe brali udział we wszystkich punktach programu.

Pod ich opieką był Punkt Informacyjny Festiwalu oraz kąciki zabaw dla dzieci, gdzie można było pomalować wzorki na buziach lub rączkach, posłuchać bajek, pokolorować obrazki, pograć w piłkę lub zabawić się w poławiaczy bursztynów. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymywały drobne upominki w postaci baloników, kredek, czekoladek, kolorowych ołówków itp. Wszystko to w otoczeniu baniek mydlanych z wytwornicy obsługiwanej przez wolontariuszy.

Dla trochę starszych dzieci i młodzieży Heweliusze Nauki zorganizowali Piknik Naukowy, którego działania także wspierali wolontariusze. Można sobie było zrobić zdjęcie lotnicze, sterować promień światła lampy dotykiem dłoni i doświadczyć namacalnie wielu innych wrażeń.

Wolontariusze pełnili dyżur i pilnowali porządku przy garderobie obok sceny, z której korzystali występujący artyści, pomagali w Miejskim Domu Kultury oraz w przestrzeni Rynku wszędzie tam, gdzie była taka potrzeba. Uczestniczyli we wszystkich działaniach Festiwalowych; w grze miejskiej, w Pikniku Naukowym, w występach MDK tańcząc w ludowych strojach, roznosząc sentencje, czerwone jabłuszka i aktywnie pomagając ekipom prowadzącym. Brali również udział w Kolorowym Biegu, gdzie Wolontariusz Dominik zajął drugie miejsce.

Wolontariusze Światła działali zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. Każdy miał pełnić cztero – sześciogodzinny dyżur. Większość z nich jednak zostawała po swoim dyżurze lub przychodziła wcześniej, a byli i tacy, którzy uczestniczyli w działaniach Festiwalowych od początku do końca i jeszcze żałowali, że było zbyt krótko. Każdy z Wolontariuszy Światła otrzymał koszulkę z logo Festiwalu na każdy dzień swojej aktywności oraz inne gadżety i upominki od głównych organizatorów FFŚ, tj. od Mazowieckiego Instytutu Kultury. W sympatycznej atmosferze i przy wspaniałej wrześniowej pogodzie, miło upływał festiwalowy czas.

Nadzór nad Wolontariuszami Światła pełnili: koordynator wolontariatu MOPS – Anna Juklaniuk oraz koordynator z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury – Joanna Janusewicz. Nad całością działań wolontariackich czuwała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu (instytucji zatrudniającej wolontariuszy) – Joanna Cieślik.

Dziękujemy Wam Wolontariusze Światła!!! Do zobaczenia w kolejnych akcjach pomocowych oraz w stałym wolontariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments