MOPS Przasnysz: Czas karnawałowych zabaw – zdjęcia

W dniu 15.01.2014 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się Zabawa Karnawałowa, która przebiegała według scenariusza przygotowanego przez uczestników.

Imprezę rozpoczęła para tancerzy, która zachęciła wszystkich do postawienia pierwszych kroków na parkiecie. Nie trzeba było długo czekać aby zabawa nabrała prawdziwego, karnawałowego klimatu i tempa tym bardziej, że uczestnicy założyli wykonane przez siebie maski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy taneczne m.in.:

„Taniec na gazecie”- wylosowane pary stają na środku sali, na gazetach , kiedy usłyszą muzykę tańczą na gazecie, kiedy muzyka umilknie pomocnicy  składają gazetę na pół, na ponowny głos muzyki tańczą dalej. Gdy uczestnicy wyjdą za gazetę odpadają z konkursu.

„Gra muzyka” – polega ona tym, że wszyscy tańczą przy muzyce, w chwili, gdy  muzyka milknie prowadzący wydaje  polecenia wykonania różnych zaskakujących figur.

„Taniec z balonami”- wylosowane pary zabierają balony, które należy trzymać różnymi częściami ciała .W czasie tańca balon nie może spaść na ziemię , gdy urywa się muzyka balon  umieszcza się w miejscu podanym przez prowadzącego.

Był też czas na konkurs piosenki podczas którego podopieczni wykonywali znane polskie przeboje . Na zakończenie imprezy uczestnicy wybrali króla i królową balu. Niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się: p. Marlena Szepczyńska i p. Jarosław Kościug. Zabawę urozmaiciły smakołyki przygotowane na tę okazję. Nad oprawą muzyczną i przebiegiem balu czuwał Mariusz Nawrocki.Nie zabrakło też wolontariuszy. Każdy trochę zmęczony tańcami ale pełen emocji i wrażeń ze wspólnej zabawy udał się do zacisza własnego domu.MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments