Molgo i Jandrowicz zwycięzcami 39. Rajdu Polskie Safari w Przasnyszu.

Według nieoficjalnych wyników Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Ford F-150)  wygrali 39. Rajd Polskie Safari w Przasnyszu. Na drugim stopniu podium stanęli Miroslav Zapletal i Bartosz Momot (F150 Evo). W klasyfikacji RMPST/ CEZ trzecie miejsce zajęli Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec (BMW X6).

Zwycięzcy zawodów pozycję liderów objęli po drugim odcinku specjalnym i nie oddali prowadzenie do mety. Zapletal i Momot przegrali różnicą 41 sekund.

Marek Goczał i Michał Kuśnierz (Can Am Maverick X3) okazali się najlepsi w klasie UTV, Jacek Soboń i Ernest Markowski (Nissan Navara D40) w klasie TH, a Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter (Mitsubishi Pajero) w klasie T2.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych druga pętla nie przyniosła zmian w klasyfikacji – na pierwszym dojechali Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (Can Am Maverick X3). Tomasz Gołka i Błażej Górka (Jeep Wrangler) byli wolniejsi o 6.59 minuty. Tomasz Kobyłecki i Michał Pawłowski (Mitsubishi Pajero ) stracili natomiast trzecie miejsce na rzecz Janusza Ellerta i Tomasza Kwaśniewskiego (Toyota Land Cruiser).

W klasie S2 najszybsi byli Michał Smoleński i Michał Wilczyński (Jeep Wrangler), w UTV – Łukasz Kwaśniewski i i Damian Figiel (Can-Am Maverick X3), w Dacia Duster Elf Cup – Paskal Brodnicki i Ernest Górecki, co zapewne stanowi sporą niespodziankę!

Tomasz Dąbrowski (KTM EXC-F 450 ) nie dał rywalom żadnych szans w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Marcin Talaga (Can-Am Renegade 1000) był drugi, a Michał Latoch (KTM EXC 450) – trzeci.

 

Źródło Rajd Polskie Safari
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
1 rok temu

Zapletav pokazał kunszt jazdy w terenie . Odkuje się za rok . Do zobaczenia!