Modernizacja drogi powiatowej Połoń – Małowidz – Ulatowo Pogorzel – Jednorożec.

Radni powiatowi z gminy Jednorożec Marek Walędziak i Dariusz Wilga doglądają remontów dróg powiatowych na terenie gminy Jednorożec,  o które zabiegali wraz ze starostą Zenonem Szczepankowskim i zarządem powiatu. Modernizowany jest m.in. odcinek Połoń – Małowidz – Ulatowo Pogorzel – Jednorożec. Kolejne na terenie gminy Jednorożec, ale także we wszystkich gminach powiatu są realizowane lub przygotowywane do modernizacji.

 Kolejne drogi są i będą robione

Po remoncie  ponad 10,5 km odcinka drogi powiatowej Jednorożec – Lipa, która zyskała nową, szerszą nawierzchnię że ścieżką rowerową, w gminie Jednorożec w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD modernizuje ponadto drogi:

 – Małowidz – Olszewka – Parciaki,

 – Skierkowizna – Jednorożec,

 – Budziska – Budy Prywatne (do drogi Przasnysz – Baranowo),

 – Parciaki – Dynak do granicy powiatu,

 – Jednorożec – Stegna – Drążdżewo Nowe.

Radni doglądają

– To bardzo potrzebne inwestycje dla mieszkańców Gminy Jednorożec. Drogi były już dość zniszczone i wraz z panem starostą, zarządem powiatu oraz dyrekcją PZD – udało się pozyskać pieniądze, dzięki którym je remontujemy. Będą chwilowe utrudnienia dla mieszkańców, ale po zakończeniu całego procesu drogowego mieszkańcy będą korzystać z wyremontowanych, równych dróg – mówią radni powiatowi Marek Walędziak  i Dariusz Wilga, którzy na bieżąco doglądają na swojej gminie  robót na drogach powiatowych,  będąc w stałym kontakcie z wykonawcą oraz mieszkańcami.

Wielkie drogowe remonty powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments