Młodzież aktywna i bezpieczna

Społeczność szkolna z Zespołu Szkół w Bogatem umie spędzać wolny czas… na bogato. Całkiem niedawno tutejsi nauczyciele namówili swoich podopiecznych na wyjazd do pobliskiego parku linowego. Aby zaś przyjemne połączyć z pożytecznym, odwiedzili także słuchaczy studium medycznego z Przasnysza.

W parku linowym każdy mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Najpierw jednak wszyscy przeszli obowiązkowe szkolenie w zakresie poruszania się po trasie. Dodatkowo w trakcie korzystania z parku uczniowie byli przypięci do specjalnej liny gwarantującej uniknięcie upadku z wysokości. Niemniej jednak emocji było co niemiara.

Balansujące pomosty, przejścia siatkowe, „skok Tarzana” oraz tyrolki, czyli zjazdy na linie – to wszystko czekało młodych akrobatów z Bogatego. Choć niektórzy musieli borykać się z własnymi słabościami, wszyscy zaliczyli test na piątkę.

Drugim bardzo ważnym punktem programu była wizyta w przasnyskim Zespole Szkół Medycznych. Przyszli ratownicy medyczni zorganizowali dla uczniów z gminy Przasnysz prawdziwy pokaz ratownictwa. W zajęciach uczestniczyło około 100 osób reprezentujących różne placówki. Każdy mógł też spróbować udzielić pierwszej pomocy, zabandażować ranę, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy pomóc osobie, która się zakrztusiła.

Jak więc widać, zajęcia szkolne nie zawsze muszą się kojarzyć z nudą. Wystarczy odrobina fantazji i zaangażowania – zarówno ze strony nauczycieli, jak i samych uczniów.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments