Mławski lekarz skazany za molestowanie pacjentki.

Jak informuje codziennikmlawski.pl wczoraj Sąd Rejonowy w Mławie skazał jednego z lekarzy pracujących w mławskim szpitalu na karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Lekarz był oskarżony o molestowanie pacjentki.

Sprawę zgłosiła mławskiej prokuraturze pacjentka, która przyszła na wizytę do gabinetu lekarskiego na terenie szpitala. W następstwie zgłoszenia lekarz został oskarżony o to, że w dniu 13 lipca 2016 r. na terenie szpitala wykorzystując zaplanowaną wizytę lekarską i badanie ginekologiczne, podstępnie doprowadził pokrzywdzoną wbrew jej woli do poddania się innej czynności seksualnej polegającej na dotykaniu jej miejsc intymnych, tj. pośladków, wewnętrznej części ud oraz pleców i nanoszeniu na te miejsca bliżej nieokreślonej substancji przypominającej balsam do ciała, tj. o przestępstwo z art. 197§2 kk. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Ostatecznie 28 listopada mławski sąd uznał lekarza winnym, skazał go na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby, nakazał informowanie sądu o przebiegu tego okresu. Dodatkowo przyznał 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej i  i obciążył kwotą 180 zł opłaty od orzeczonej kary oraz zwrotem wydatków w kwocie 740 zł.


Źródło codziennikmlawski.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments