Mława. Pijany kierowca autobusu zatrzymany. Miał ponad dwa promile alkoholu.

Jak informuje KPP Mława, aż 37 osób podróżowało autokarem, którego kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Na niebezpieczną jazdę zwrócili uwagę  podróżujący i powiadomili policję. 44-letniego kierowcę zatrzymano i osadzono do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Wczoraj po południu oficer dyżurny mławskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pasażerów autobusu relacji Warszawa Zachodnia – Krynica Morska, że kierowca autobusu jest najprawdopodobniej pijany. W chwili zgłoszenia kierujący autobusem i pasażerowie znajdowali się na jednej ze stacji paliw w Pepłowie, na DK7.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki. Mundurowi w rozmowie z pasażerami autobusu ustalił, iż styl jazdy kierującego autobusem wzbudził ich zaniepokojenie. W miejscowości Uniszki Zawadzkie kierujący zjeżdżał do środka jezdni i unikając zderzenia ze znakami drogowymi gwałtownie skręcał w prawo. Pasażerowie wielokrotnie zwracali uwagę kierowcy, by się zatrzymał i chwilę odpoczął ponieważ zasypiał za kierownicą. Jedna z pasażerek wyczuła od niego woń alkoholu już podczas pakowania bagażu. Kierowca powiedział pasażerom, że dopiero w Elblągu zmieni go inny kierowca. Po zjechaniu na stację paliw, do czego zmusili go pasażerowie, kierujący zabrał swoje rzeczy i poszedł do baru, gdzie został zatrzymany przez policjantów.

Kierujący zachowywała się w stosunku do policjantów bardzo arogancko. Twierdził, że kierował autobusem będąc trzeźwym. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Została pobrana od niego krew. Później zmienił zdanie. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 44-latka osadzono do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Policjanci dziękują pasażerom za właściwą reakcję. Jest prawdopodobne, iż przekazana informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Zgłaszający taki przypadek może pozostać anonimowy. Nie ma więc znaczenia czy jesteś osobą dorosłą, czy niepełnoletnią. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużym stopniu od nas samych.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments