Mława. 22-latek od kilku miesięcy znęcał się nad rodziną. Został aresztowany.

Dzięki zaangażowanej współpracy Prokuratury Rejonowej i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad swoją rodziną został skutecznie odizolowany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.

Jak ustalili funkcjonariusze, 22-letni mężczyzna, mieszkanie powiatu mławskiego od kilku miesięcy znęcał się nad swoją rodziną. Stosował przemoc fizyczną i psychiczną, wykazując się wyjątkowym okrucieństwem, nawet wobec zamieszkujących wraz z nim małych dzieci. Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku, biorąc pod uwagę także czerwcowe zajścia w tej rodzinie. Doszło wówczas do bezpośredniego narażenia życia i zdrowia małoletnich na niebezpieczeństwo poprzez dopuszczenie do poważnego pogryzienia przez psa rasy amstaff. Doprowadzono  w ten sposób  do choroby realnie zagrażającej życiu dzieci. W tej sprawie nadal toczy się śledztwo. Mimo tak poważnych okoliczności i ich konsekwencji, zachowanie 22-latka nie zmieniło się. Zaistniała więc przesłanka w pełni uzasadniająca tymczasowy areszt wobec agresora, zwłaszcza, że był on już wcześniej karany  i mógłby utrudniać toczące się przeciw niemu śledztwo.

W rodzinie wprowadzono procedurę „Niebieskiej Karty”, w ramach której obowiązkiem policji jest sprawowanie nadzoru i wspieranie danej rodziny. Powyższy przykład pokazuje, że przemoc w rodzinie jest w szczególnym zainteresowaniu organów prawa, a sprawca nie pozostaje bezkarny.

Pamiętajmy, że pomocą w przypadkach zaistnienia przemocy w rodzinie, oprócz instytucji organów ścigania tj. policji, prokuratury czy sądu rodzinnego, zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym oraz Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments