MKS PRZASNYSZ WYGRYWA W OSTROŁĘCE

Korona HiD Ostrołęka        2-3 (2-2)          MKS Przasnysz

7 września MKS Przasnysz wygrał po wielkich emocjach 3-2 z Koroną Ostrołęka wyjazdowe spotkanie rozegrane w ramach 7 kolejki IV ligi mazowieckiej. Dwie bramki strzelił Paweł Olszewski, a jedną, z karnego Krzysztof Butryn. Przasnyszanie od 40 minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla kapitana zespołu Krzysztofa Butryna. Po tym meczu biało – niebiescy zajmują  miejsce w tabeli ze strata 5 punktów do miejsca trzeciego.

Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, którzy po zespołowej akcji i sporym szczęściu objęli w 20 minucie prowadzenie po sytuacyjnym strzale z pola karnego. Odpowiedź podrażnionych przasnyszan padła już 4 minuty później, kiedy rzut karny wykorzystał Krzysztof Butryn. Piłkarze Wiktora Pełkowskiego zepchnęli rywali do defensywy i stwarzali kolejne groźne sytuacje. W 33 minucie Paweł Olszewski wykorzystał dokładne dogranie w pole karne i zdobył gola na 2-1. Przełomowym momentem meczu mogła być 40 minuta, gry kapitan Krzysztof Butryn zobaczył czerwona kartkę za ostry wślizg. Miejscowi wyczuli szansę i tuż przed przerwą wyrównali, zdobywając gola z rzutu karnego. Początek drugiej połowy to ataki Korony. Osłabieni przasnyszanie przetrzymali napór gospodarzy i w 68 minucie zadali decydujący cios. Tym razem Paweł Olszewski popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem z szesnastu metrów. W kolejnym minutach meczu najlepszy snajper IV ligi ubiegłego sezonu mógł jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza ostrołęczan, ale golkiper gospodarzy świetnie interweniował w sytuacji sam na sam i miał szczęście, gdy po  jednej z akcji piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie w słupek. Przasnyszanie pokazali w tym mecz wielki charakter i chart ducha. Grając większość meczu w osłabieniu potrafili utrzymać wynika następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. Za ten mecz należą im się zasłużone gratulacje.

MKS Przasnysz: Kokosiński – Grędziński, R. Wróblewski, Pełkowski, Kamiński (19’ Łazarz) – Rutkowski (89’ Michalak), Butryn, Ł. Wróblewski, Grabowski (39’ Chełchowski), J. Wróblewski (74’ Płocharz) – P. Olszewski

Bramki dla MKS-u: Butryn 24’(k), Olszewski 33’ i  68’