MKS Przasnysz: TRZECIOLIGOWIEC POKONANY

24 lipca przasnyszanie  w drugim sparingu podejmowali na własnym terenie Start Działdowo – solidną, szóstą drużynę ubiegłego sezonu III ligi podlasko – mazursko – mazurskiej. Biało niebiescy pokonali rywali 4-3.

Dwa gole zdobył Adam Grabowski, dotychczasowy gracz i najlepszy strzelec Mazowsza Jednorożec, który wzmocni w tym sezonie szeregi przasnyszan, a po jednym Paweł Olszewski i Piotr Piasecki. Do przerwy biało – niebiescy prowadzili 2-1, po golu zdobytym w 6 minucie przez Pawła Olszewskiego, który wykończył strzałem z 8 metrów akcję Jakuba Wróblewskiego i Kamila Rutkowskiego oraz trafieniu Piotra Piaseckiego, który w 28 minucie przejął piłkę w polu karnym i strzelił obok słupka z 11 metrów. Goście odpowiedzieli bramką w 11 minucie, po prostopadłym podaniu i strzale z lewej strony pola karnego. W drugiej połowie trener Wiktor Pełkowski sukcesywnie dokonywał zmian i w 56 minucie wprowadzony do gry Adam Grabowski wykorzystał podanie za linie obrony od Piotra Piaseckiego i strzałem nad wychodzącym bramkarzem Startu podwyższył na 3-1. Niestety dobrze i szybko grający goście w ciągu 3 minut wyrównali, zdobywając dwa gole w identycznych okolicznościach w 59 i 61 minucie, po rzutach rożnych i strzałach głową. W obydwu przypadkach, przy zbyt biernej postawie defensywy niepewnie w bramce interweniował Błażej Kokosiński, którego uprzedzał zawodnik z Działdowa. W 76 minucie wynik ustalił Grabowski, który wykorzystał podanie z lewej strony od Maciej Olszewskiego, poszedł do końca na piłkę i strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w siatce.

MKS Przasnysz: Szymański – Pełkowski (68” Pepłowski), R. Wróblewski, Łazarz (60” M. Olszewski), Grędziński (75” zawodnik testowany) – Rutkowski (46” Michalak), Butryn, Piasecki, T. Kamiński (46” Przebierała) – P. Olszewski (65” Płocharz), J. Wróblewski (46” A. Grabowski)

Bramki dla MKS-u: A. Grabowski 56” i 76”, P. Olszewski 6”, Piasecki 28”