MKS PRZASNYSZ: SPADKI W IV LIDZE

III liga łódzko-mazowiecka:
Rozgrywki zakończone.
Mistrzostwo: Ursus Warszawa.
Awans do II ligi: ewentualnie Ursus Warszawa jeśli wygra ogólnopolskie dwustopniowe baraże. Ursus w pierwszej rundzie baraży zmierzy się w dwumeczu ze Ślęzą Wrocław, pierwszy mecz już w najbliższą sobotę, 14 czerwca w Warszawie, rewanż w środę 18 czerwca we Wrocławiu. Jeśli Ursus wyjdzie z tej potyczki zwycięsko, w drugiej rundzie baraży zmierzy się w dwumeczu ze zwycięzcą (także dwumeczowej) potyczki Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów. Druga runda baraży 25 (środa) i 28 (sobota) czerwca.
Spadek z II ligi wschodniej: 3 zespoły – Radomiak Radom, Pelikan Łowicz i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Awans z IV ligi: 4 zespoły – mistrzowie obu grup IV ligi mazowieckiej oraz mistrz i wicemistrz IV ligi łódzkiej.
Spadek do IV ligi mazowieckiej: Mazur Karczew, Huragan Wołomin i Żyrardowianka Żyrardów. Utrzymał się GKP Targówek, który wyrwał się ze strefy spadkowej, wygrał ostatni mecz i awansował w tabeli o dwa oczka. Utrzymanie bądź spadek Pogoni Grodzisk Mazowiecki (lokata bezpośrednio nad strefą spadkową) uzależnione są od barażowych wyników Ursusa, jeśli ten awansuje do II ligi, Pogoń się utrzyma, w przeciwnym razie spadnie do IV ligi mazowieckiej.
W następnym sezonie III liga liczyć będzie 18 zespołów. Z najświeższych informacji z Mazowieckiego ZPN wynika, że III liga będzie zreformowana (redukcja z ośmiu grup do czterech w Polsce) dopiero od sezonu 2016/2017.
Sumując, od naszej ostatniej analizy sprzed tygodnia, w kwestii spadków sytuacja się poprawiła, zamiast czterech, spadają trzy zespoły, choć czwarty nadal jest zagrożony.
Mamy obecnie 20 zespołów plus 3 spadkowiczów z II ligi plus 4 beniaminków to daje 27 zespołów. By pozostało 18, do IV ligi musi spaść 9 (4 mazowieckie). A przy awansie Ursusa 8 (3 mazowieckie).

IV liga mazowiecka:
Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki.
Awans do III ligi łódzko-mazowieckiej: 2 zespoły – mistrzowie grup.
Spadek z III ligi łódzko-mazowieckiej: 3 lub 4 zespoły – Mazur Karczew, Huragan Wołomin i Żyrardowianka Żyrardów oraz ewentualnie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.
Awans z LO: 9 zespołów – 6 mistrzów LO plus 3 wicemistrzów LO wyłonionych w barażach.
Spadek do LO: 13 lub 14 zespołów (z obu grup IV ligi), zależnie od barażowych wyników Ursusa.
W następnym sezonie IV liga liczyć będzie 32 zespoły (2 grupy po 16).
Sumując, od naszej ostatniej analizy sprzed tygodnia, w kwestii spadków sytuacja się poprawiła. Pojawiła się możliwość uniknięcia barażu o utrzymanie dla zespołów z 11. lokat w tabelach obu grup IV ligi. Zamiast spadku 14 zespołów, może spaść 13 w przypadku barażowego sukcesu Ursusa.
Obecnie w obu grupach IV ligi mamy 35 zespołów plus 3 spadkowiczów z III ligi plus 9 beniaminków daje razem 47 zespołów, minus 2 awansujące do III ligi równa się 45 zespołów.
By pozostało 32 musi spaść 13 – 7 z północy i 6 z południa.
Przy braku awansu Ursusa musi spaść 14 zespołów – 7 z północy, 6 z południa, a zespoły z 11. miejsc obu grup zagrałyby baraż o utrzymanie.
Przypominamy, że jest to sytuacja na dziś.


MKS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments