MKS Przasnysz przegrywa z Mazurem i Gąbinem

21 września MKS Przasnysz przegrał na własnym terenie 0-1 z Mazurem Gostynin w meczu 10 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Przasnyszanie spadli po tym meczu z 5 na 8 pozycje w ligowej tabeli.

Biało – niebiescy grają w kratkę, a u siebie prezentują się bardzo słabo. Mazur Gostynin to czwarta drużyna z dołu tabeli, z którą przasnyszanie stracili punkty. Tym razem wszystkie trzy. Zaczęło się całkiem nieźle. Już w 2 minucie w polu karnym faulowany był Jakub Wróblewski, ale sędzia zamiast pokazać na wapno, pokazał żółtą kartkę zawodnikowi z Przasnysza. Trzy minuty później w doskonałej sytuacji w polu karnym znalazł się Kamil Rutkowski, ale zamiast strzelać podawał. Potem było już gorzej. W 20 minucie Jarosław Pełkowski zamiast wybić piłkę podawał do Błażeja Kokosińskiego, bramkarz MKS-u zamiast przyjąć, podał do napastnika gości, a następnie sfaulował go w polu karnym. Kokosiński zrehabilitował się jednak, wyczuł intencje strzelca i obronił jedenastkę. Dwie minuty później ponownie golkiper MKS-u dwukrotnie bronił strzały piłkarzy Mazura. W 35 minucie napastnik z Gostynina otrzymał prostopadłe podanie między obrońców i wykorzystał sytuację sam na sam strzelając obok Kokosińskiego. W drugiej części gry przasnyszanie zagrali nieco lepiej, przyspieszyli i stwarzali sytuacje bramkowe. Nie mieli jednak szczęścia i grali zbyt nerwowo i chaotycznie. W 49 minucie Łukasz Wróblewski dośrodkował z rożnego, a strzał Bartosza Karczewskiego cudem obronił bramkarz Mazura. Dziesięć minut później Adam Grabowski dośrodkował w pole karne, Paweł Olszewski uderzył z woleja, piłka skozłowała i zmierzała pod poprzeczkę. Jednak kolejna świetna parada bramkarza Mazura uratowała zespół. W 70 minucie Mazur skontrował i w sytuacji sam na sam górą ponownie był Kokosiński.

MKS Przasnysz: Kokosiński – Pełkowski, Grędziński, T. Kamiński, Przebierała (72’ Płocharz) – Butryn, Piasecki (26’ Karczewski)/(85’ Trajer), Rutkowski (46’ Grabowski), Ł. Wróblewski – J. Wróblewski, P. Olszewski

MKS Przasnysz przegrał dzisiejszy wyjazdowy mecz z Błękitnymi Gąbin 0-1.