MKS Przasnysz 2003 pokonuje PAF Płońsk.

W bardzo trudnych warunkach zagrały drużyny trampkarzy Płońskiej Akademii Futbolu i Przasnyskiego MKSu ostatni mecz. Padający deszcz i przechodzące burze bardzo utrudniły grę.

Momentami naprawdę trudno było zobaczyć kolegę na boisku, a co dopiero zagrać mu piłkę. Ale jak to się mówi warunki były równe dla wszystkich i to nasza drużyna poradziła sobie po raz kolejny lepiej od przeciwnika. Jako pierwsi zdobyliśmy prowadzenie w meczu i nie oddaliśmy go do końca. Wynik meczu otworzył tuż przed przerwą Kacper Smurlik po asyście Bartka Biedrzyckiego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej części meczu w piłkę zaczął grać kapitan naszej drużyny Bartek Biedrzycki, który miał mnóstwo odbiorów, podań i to on kreował grę drużyny. Efektem tego była bramka zdobyta na 2:0, której autorem był Przemek Górniak, strzelając bramkę z około 25 metra. Taki wynik, warunki i czekanie na koniec meczu troszkę rozluźniło szyki obronne naszych zawodników i pozwoliliśmy strzelić sobie gola na 1:2. Jednak po raz kolejny udowodniliśmy że takie sytuacje tylko dają nam dodatkowego kopa. Zaczęliśmy znowu naciskać bramkę przeciwnika i po jednej z wielu okazji swoją drugą bramkę zdobył Kacper Smurlik, a asystował mu jak zawsze walczący Kuba Krupa i mecz zakończył się wynikiem 1:3 na naszą korzyść.

Należy dodać, iż w meczu dwa razy w poprzeczkę trafił Przemek Górniak, a Kacper Smurlik mimo zdobytych bramek miał jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, a w najlepszych z nich raz trafił w słupek a raz przestrzelił w sytuacji jeden na jeden. Wygrana drużyny to również zasługa obrońców, którymi kierował jak zawsze Seweryn Szafrański. Bardzo dobre interwencje Seweryna, Wojtka Grysztara, Kuby Kawieckiego i Kacpra Szczęsnego nie pozwoliły rywalowi na wiele, chociaż swoje sytuacje do zdobycia większej ilości bramek na pewno w meczu mieli, jednak wspomniane interwencje chłopców nie pozwoliły na ich zdobycie.


MKS: Janek Węglicki– Wojtek Grysztar, Seweryn Szafrański, Kacper Szczęsny, Kuba Kawiecki – Kamil Maciaszczyk, Bartek Biedrzycki, Przemek Górniak, Kuba Krupa – Kacper Smurlik, Janek Wiśniewski
Rezerwowy: Maciek Ciesielski
Nieobecni: Dawid Prusik, Szymek Morawski, Sebastian Czarzasty
Trener: Marek Zbrzeski

Skomentuj artykuł

avatar