MKS Przasnysz 2-3 (1-1) Ostrovia Ostrów Mazowiecka

5 października MKS Przasnysz przegrał 2-3 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka w meczu rozegranym na własnym stadionie w ramach 12 kolejki 4 ligi mazowieckiej w grupie północnej. Biało – niebiescy spadli na 11 miejsce w ligowej tabeli.

Kadrowe kłopoty od dłuższego czasu powodują, że przasnyszanie nie mogą zagrać w zbliżonym do optymalnego zestawieniu i złapać właściwego sobie rytmu meczowego. Z Ostrovią zabrakło kontuzjowanego Piotra Piaseckiego, na ławce rozpoczął mecz Jakub Wróblewski, który przeszedł grypę żołądkową, Tomasz Kamiński pauzował za czerwoną kartkę, Mateusza Łazarza nie ma już dłuższy czas, a Dariusz Przebierała miał usprawiedliwione sprawy osobiste. Już w 4 minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Roberta Wróblewskiego i było 0-1. W 25 minucie sytuację sam na sam obronił Rafał Szymański. Przasnyszanie grali poniżej możliwości, ale w 42 minucie wyrównali. Podanie w pole karne Jarosława Chełchowskiego wykorzystał Paweł Olszewski i lobując bramkarza zdobył gola na 1-1. W drugiej części gry przasnyszanie nieco się ożywili, atakowali, ale błędy obrony spowodowały, że dwie kontry skutecznie wyprowadzili goście  i w ciągu 3 minut (61 i 63 minuta) zrobiło się 1-3. W 80 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wbił Kamil Rutkowski, ale na więcej zabrakło czasu i skuteczności. Nie mówiąc już o szczęściu, które przasnyszanom wyraźnie nie dopisuje. Jedynym pozytywem jest to, że trener Pełkowski ma okazję i nie waha się ogrywać młodych wychowanków MKS-u.

MKS Przasnysz: Szymański – Pełkowski, Grędziński, Wróblewski R., Butryn – Rutkowski (81” Michalak), Karczewski (75” Pepłowski), Chełchowski (60” J. Wróblewski), Wróblewski Ł. – Płocharz (60” Grabowski), P. Olszewski

Bramki dla MKS-u: P. Olszewski 42”, Rutkowski 80”