MKS Przasnysz 1-0 Łomianki

10 sierpnia MKS Przasnysz pokonał 1-0 KS Łomianki w inauguracyjnym meczu IV ligi, który rozegrano na wyjeździe. Gola dającego przasnyszanom trzy punkty zdobył Paweł Olszewski. Ostatnie dziesięć minut MKS grał w dziesiątkę, po czerwonej kartce ( za dwie żółte) Piotra Piaseckiego. Debiut w MKS-ie zaliczył nowy zawodnik Jarosław Chełchowski, z którego powinno być sporo pożytku.

Od początku meczu biało – niebiescy przeważali, utrzymywali się dłużej przy piłce, ale nie stwarzali zbyt wielu okazji bramkowych. Gospodarze grali natomiast z kontry i tym sposobem kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Rafała Szymańskiego. Golkiper przasnyszan był jednak wraz z Kamilem Rutkowskim najlepszym graczem na boisku i nie dał się zaskoczyć rywalom. Najwięcej zagrożenia Łomianki stwarzały swoją prawą stroną, ale piłkarze gospodarzy nie potrafili wykorzystać sytuacji, a w bramce fenomenalnie spisywał się Szymański. Przasnyszanie grali dojrzalej i spokojniej. Od 82 minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po drugiej żółtej w i konsekwencji czerwonej kartce dla Piotra Piaseckiego. Także eksperymentalne z konieczności zestawienie w końcówce meczu, gdzie na przykład Adam Grabowski musiał zagrać na lewej obronie nie było komfortowe. Gospodarze rozegrali dobry mecz, ale to bardziej doświadczeni piłkarze Wiktora Pełkowskiego wykorzystali swoją szansę i zgarnęli komplet punktów. Jedyna bramka meczu padła w  54 minucie. Najlepszy strzelec przasnyszan Paweł Olszewski ograł na 16 metrze obrońcę Łomianek, mocno strzelił na bramkę, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki przy słupku.

MKS Przasnysz: Szymański – Pełkowski, R. Wróblewski, Grędziński (70” Przebierała), T. Kamiński (79” Michalak) – Piasecki, Butryn, Rutkowski, Ł. Wróblewski (71” Grabowski) – J. Wróblewski (88” Chełchowski), P. Olszewski

Bramka dla MKS-u: P. Olszewski 54”