Milena Krawczyk i Robert Walterski w czołówce konkursu „Smak ekologicznej żywności”.

Milena Krawczyk i Robert Walterski znaleźli się w czołowej trójce wojewódzkiego konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Szczególnie wynik Mileny jest wart podkreślenia – uczennica wygrała swoją kategorię.

Podczas finałowego testu uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa i produktów z niego pochodzących. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań, w tym 20 pytań jednokrotnego wyboru oraz 10 – wielokrotnego wyboru. Na udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczestnicy mieli godzinę.

W gronie finalistów znaleźli się także: Milena Krawczyk – w kategorii klas IV–VI szkół podstawowych oraz Robert Walterski – w kategorii klas VII–VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Oboje znaleźli się w najlepszej trójce. Milena wygraa swoją kategorię, zaś Robert uplasował się na drugim miejscu.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. telefony komórkowe i torby podróżne. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w wycieczce na warszawskie Stare Miasto oraz do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał dyplom i upominek.

Uczniów z Leszna przygotowywały do konkursu panie Irena Dąbrowska i Joanna Głodkowska.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments