Mikołajki – rozrywkowo i edukacyjnie w Romanach-Seborach.

Tegoroczne mikołajki obchodzone w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach były wyjątkowo atrakcyjne dla całej społeczności szkolnej. Nie tylko dlatego, że dzieci mogły liczyć na ciekawe upominki. Także dlatego, że na ten dzień zaplanowano… próbną ewakuację szkoły, co zwłaszcza dla maluchów było ekscytującym wydarzeniem.

Zajęcia zaplanowane na 7 grudnia rozpoczęły się właśnie od ewakuacji. Odbyła się ona pod czujnym okiem młodszego ogniomistrza Przemysława Frąckiewicza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Po godzinie 8.30 pani woźna poinformowała o pożarze w budynku szkoły. Pani dyrektor podjęła decyzję o ewakuacji. Akcja ewakuacyjna przebiegła sprawnie, wszyscy szybko, a co najważniejsze bez paniki opuścili mury szkoły i udali się w bezpieczne miejsce zbiórki. Po zakończonych działaniach, pani Dyrektor odwołała alarm i wszyscy mogli spokojnie wrócić do budynku szkoły.

Tego dnia jednak nie było zwykłych zajęć. Uczniowie wzięli udział w ciekawym spotkaniu z przybyłym funkcjonariuszem PSP. Jego ważnym elementem była rozmowa na temat niebezpieczeństwa zaczadzenia. Dlatego też strażak dokładnie omówił z dziećmi zagrożenia wynikające z zatrucia tlenkiem węgla. Była również mowa o najczęstszych przyczynach powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych.

Po sowitej porcji wiedzy praktycznej dzieciom należał się sowity deser. Ten zaś zapewnił uczniom Mikołaj, który przybył do szkoły z okazji swoich imienin. Miłego i tak wyczekiwanego gościa dzieci radośnie przywitały piosenką i wierszem. Uczniowie oddziału przedszkolnego śmiało podchodziły do Mikołaja i odpowiadały na jego pytania, a w zamian otrzymały upragniony prezent. Na koniec wizyty wszyscy uczniowie zrobiły sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia i zaprosiły go na przyszły rok.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments