Mieszkanka Przasnysza padła ofiarą oszustwa przy użyciu kodu BLIK.

W dniu 5 sierpnia mieszkanka Przasnysza powiadomiła policję, że została oszukana przez nieustaloną osobę na kwotę 1000 złotych. Sprawca dokonał oszustwa, wyłudzając od poszkodowanej kod BLIK, a następnie dokonując wypłaty pieniędzy w bankomacie.

W poniedziałek wieczorem (05.08.2019 r.) do przasnyskiej komendy zgłosiła się 18-letnia mieszkanka Przasnysza, która powiadomiła, że nieustalona osoba dokonała włamania na konto w serwisie społecznościowym Facebook, należące do jej znajomej i przy użyciu komunikatora internetowego Messenger wysłała do niej prośbę o udostępnienie kodu BLIK, aby dokonać wypłaty pieniędzy. Poszkodowana udostępniła kod, a osoba podszywająca się pod znajomą dokonała wypłaty pieniędzy w kwocie 1000 złotych.

BLIK to kod wygenerowany z aplikacji bankowej pozwalający nam na szybkie i wygodne wykonanie przelewu czy wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Posiadanie takiego kodu to spory komfort dla użytkownika, jednak z drugiej strony duże zagrożenie.

Przasnyscy policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa!


Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments