Mieszkaniec Przasnysza apeluje o „odciążenie” plecaków uczniów przez zakup szafek szkolnych!

Robert Gwardys, mieszkaniec Przasnysza, a przede wszystkim rodzic postanowił zaapelować do burmistrza Waldemara Trochimiuka oraz rady miasta w sprawie zakupu szafek do szkół podstawowych, w których uczniowie mogliby przechowywać ciężkie książki oraz pomoce naukowe.

Jak informowaliśmy wcześniej, kilka miesięcy temu w przasnyskich szkołach przeprowadzono badania zawartości plecaków młodych uczniów. Wyniki były zaskakujące. Wielu uczniów dźwigało na plecach dodatkowy ciężar przekraczający często 5kg!

Panie Waldemar Trochimiuk Burmistrz Przasnysza, szanowna Rado Miasta Przasnysz, czy wydatki na szafki w szkołach podstawowych to naprawdę aż tak duży wydatek żeby dzieci szczególnie z klas 1-3 mogły zostawiać zbędny balast w szkole zamiast targać do domu ?? Czy naprawdę muszą się aż tak obciążać te małe, jeszcze kruche kręgosłupy ? Według Sanepidu norma to 10 % wagi. A nas też już czeka rehabilitacja skrzywienia kręgosłupa wg diagnozy lekarza „ku tyłowi” (M40). Na basen jeździmy często, więc to raczej nie od niego powstało skrzywienie. Pozdrawiam i mam nadzieję że sprawą się zajmiecie. – apeluje Robert Gwardys.

red.

Skomentuj artykuł

avatar