Mieszkańcy Wojskowej w Przasnyszu walczą o niesprzedawanie części zabytkowego parku

Ocalmy nasz zabytkowy parkdość dramatycznie  brzmi tytuł petycji mieszkańców ulicy Wojskowej w Przasnyszu do burmistrza Waldemara Trochimiuka i radnych miejskich, którzy zaplanowali sprzedaż w roku 2018 działki będącej częścią zabytkowego parku znajdującego się na Osiedlu Wojskowym – jak dowiadujemy się z dalszej części petycji.

Miasto chce sprzedać kolejną działkę.

Władze Miasta planują w najbliższym czasie sprzedaż działki będącej częścią zabytkowego parku znajdującego się na naszym Osiedlu. Działka zostanie zapewne sprzedana na cele deweloperskie, a drzewa się na niej znajdujące mogą zostać całkowicie lub częściowo wycięte – piszą mieszkańcy w petycji, która została przedłożona burmistrzowi i radnym miejskim przed posiedzeniem rady w dniu 28 grudnia. Planowana data przetargu to 11 styczeń tego roku.

Mieszkańcy protestują.

Mieszkańcy nie zgadzają się z kolejną sprzedażą działki miejskiej przez władze miasta. – Chcąc zachować wyjątkowy charakter naszego osiedla oraz parku pragniemy sprzeciwić się sprzedaży działki – piszą w petycji.

Park ma służyć obecnym i przyszłym pokoleniom.

W związku z tym, mieszkańcy w dniach 22 i 27 grudnia zbierali podpisy pod petycja do burmistrza Waldemara Trochimiuka oraz Rady Miejskiej o odstąpienie od sprzedaży, włączenie rzeczonej działki do terenu parku oraz rewitalizację parku tak, aby służył obecnym oraz przyszłym pokoleniom mieszkańców naszego osiedla – napisano w petycji.

Sprawdź również
Komentarze
Loading...