Mieszkańcy proszą o interwencję !

Dziś w godzinach porannych odwiedziła naszą redakcję grupka przasnyszanek z osiedla Orlika. Panie poprosiły o interwencję portalu i Gazety w sprawie dojazdów do cmentarza koło Karwacza. Proszą, aby w takie święta jak „Wszystkich Świętych” 1 listopada, czy w Wigilię 24 grudnia przynajmniej jeden kurs wykonywał jakiś mikrobus, ponieważ nie mają jak dotrzeć ( w tak ważne święta ) na groby swoich bliskich.

cmentarz

Grupka naszych mieszkańców będzie usatysfakcjonowana jedynie jednym porannym, bezpłatnym kursem. Wystarczy im kwadrans wizyty na cmentarzu i tym samym mikrobusem chciałby wrócić do Przasnysza.

Sprawdziliśmy ceny taksówek. Za dojazd na cmenatrz, którąś z prywatnych taksówek trzeba zapłacić od 15 zł w górę. Fakt, jeśli wszystkie zainteresowane zebrałyby się jednym kursem, koszt byłby niewielki.

Niestety nasze mieszkanki tłumaczą, że nie zawsze udaje się trafić na taką „okazję”. Ponadto taksówki w te dni są obłożone zleceniami i nie zawsze taksówkarze mogą na nie poczekać choćby kwadrans.

Stąd ich apel do władz miasta i do władz powiatu – jeden bezpłatny kurs na cmentarz koło Karwacza w godzinach porannych byłby dla nich bardzo dużym ułatwieniem i ukłonem w stronę naszych starszych, niezmotoryzowanych mieszkańców.

Sprawdź również

Gmina Krzynowłoga Mała modernizuje drogę ze środków Urzędu Marszałkowskiego

Dzięki pozyskanej dotacji ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego udało się nam wyremontować znaczny fragment drogi …