Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu umożliwi wypożyczanie książek. Genialne rozwiązanie!

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu 30 listopada rozpocznie akcję „Książka na życzenie”, która umożliwi bezpieczne wypożyczanie literatury. Biblioteka i jej filia są zamknięte z uwagi na decyzję rządu, ale dzięki wprowadzonym nadzwyczajnym rozwiązaniom mieszkańcy nadal mogą korzystać ze zbiorów.

 

W konsekwencji decyzji rządu o zamknięciu bibliotek wiele osób zostało pozbawionych możliwości wypożyczenia książek. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, w tym seniorów, osób pozostających w domach czy uczniów, którzy potrzebują dostępu do lektur Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu uruchomi akcję wychodzącą naprzeciw ich potrzebom.

Czytelnicy będą mogli bezpiecznie korzystać ze zbiorów i zamawiać wybrane przez siebie pozycje książkowe bez wychodzenia z domu.

 

Zamówienie można złożyć online bądź telefonicznie. Biblioteka jest odpowiedzialna za skompletowanie zamówienia, odpowiednie przygotowanie książek i udostępnienie ich tak, aby zamawiający mógł odebrać wybrane przez siebie pozycje lub oddać przeczytane bez wchodzenia do biblioteki. Książki pojawią się o umówionej godzinie na specjalnie ustawionym stoliku.

Przasnyska biblioteka przygotowała również coś, czego nie ma nigdzie indziej – mianowicie akcję „książka na telefon”. Seniorzy lub osoby pozostające na kwarantannie mogą liczyć na dostarczenie książek wprost do ich domu.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments