Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu szykuje się do wznowienia działalności.

Wielu przasnyszan stęskniło się za naszą biblioteką, która musiała zamknąć swoje podwoje dla wszystkich odwiedzających. Jak udało nam się dowiedzieć, również bibliotekarze stęsknili się za czytelnikami, dlatego książnica zmierza do ponownego otwarcia. Nie wiadomo kiedy rząd to umożliwi, ale już w tej chwili trwa opracowywanie procedur, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z jej usług.

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, na razie utrzymuje ograniczenie działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. Wiadomo jednak, że restrykcje będą sukcesywnie znoszone, a otwarcie niektórych instytucji kultury (w tym bibliotek) zapowiedziano podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego 16.04.2020 r.  Stanie się to w II etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Data wejścia w życie drugiego etapu nie jest jeszcze znana, ponieważ ma być wyznaczona m.in. po analizie dynamiki nowych zachorowań.

Przasnyska biblioteka jest nadal zamknięta, ale wiemy, że powoli przygotowuje się do ponownego otwarcia dla czytelników.

– Przygotowujemy się do wznowienia działalności. Opracowujemy procedury i narzędzia, które sprawią, że korzystanie z naszych usług będzie jak najbardziej bezpieczne. O wszystkich ustaleniach będziemy informować na bieżąco. Przypominamy, że terminy zwrotów książek już wypożyczonych zostają systematycznie przedłużane Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie zamieszczamy wszelkie relacje z naszych działań w ramach „Biblioteki ONLINE”. W poszczególnych artykułach na stronie zebrane są filmy i materiały zrealizowane przez pracowników Biblioteki w czasie, gdy budynek naszej instytucji jest zamknięty. Zapraszamy też na nasz profil na Facebooku i Instagramie. Tutaj teraz działamy! Do zobaczenia! – napisali bibliotekarze.

Stęskniliście się? Bo my tak!

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
9 miesięcy temu

Ludzie przestańcie pisać takie głupoty. Ja też się szykuje na wojnę i to napiszcie ?

Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu
odpowiada  Mirek

A Ty też prowadzisz miejską placówkę, z której korzystają tysiące osób? Nie? Więc po co ktoś ma pisać o jakimś Mireczku, którego dupa szczypie?

Mirek
Mirek
9 miesięcy temu
odpowiada  Mariusz

Tysiące? Hahahaha

Zespół Biblioteki
Zespół Biblioteki
9 miesięcy temu
odpowiada  Mirek

W roku 2019:
liczba stałych użytkowników – 4742;
liczba odwiedzin – 36788;
liczba uczestników imprez i wydarzeń – 5979.
Jakby nie patrzył – tysiące!
Pozdrawiamy i zapraszamy po otwarciu Biblioteki

Tomek
Tomek
9 miesięcy temu

Takie statystyki to każdy może sobie na kolanie napisać.