Miasto zorganizowało I Przasnyski Targ Antyków. [FOTO]

Inauguracyjna impreza odbyła się 23 sierpnia 2020 r. i została zorganizowana przy współpracy z Ostrołęckim Klubem Kolekcjonerów „Unikat”. To nie tylko sposób na promocję Przasnysza, ale i sposób na nawiązanie do chlubnej historii, którą były sławne w całym regionie jarmarki.

 

Przasnysz w XVI wieku był uznawany za trzecie po Warszawie i Płocku miasto ma Mazowszu. Stanowił ważny ośrodek gospodarczy, a przebiegające przez gród szlaki komunikacyjne przyczyniły się do intensywnego rozwoju handlu. Przasnysz słynął wówczas z jarmarków przyciągających kupców z całego regionu, a tradycja ich organizacji na przasnyskim rynku miejskim przetrwała do pierwszych dekad XX wieku.

Obecnie handlowe serce miasta bije na targowisku przy ulicy Polnej, gdzie odbyła się pierwsza odsłona Przasnyskiego Targu Antyków, który w założeniu ma stać się imprezą cykliczną i nawiązywać do chlubnych dziejów grodu nad Węgierką. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
6 miesięcy temu

Świetny pomysł. Na pewno się rozkręci. Jak na początek poszło całkiem przyzwoicie. Trzymam kciuki. A może na początku połączyć z wyprzedażą garażową?

Kandydat
Kandydat
6 miesięcy temu

Oby bez odzieży używanej