Miasto Przasnysz zrewitalizuje park przy ul. Wojskowej!

Jak wczoraj poinformował burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, Miasto wkrótce zrewitalizuje park przy ul. Wojskowej w Przasnyszu. Przasnyscy radni przeznaczyli na ten cel 200 tys. zł.

Rewitalizacja terenów zielonych jest realizowana zgodnie z planami zapisanymi w dokumentach strategicznych Miasta Przasnysz. W pierwszej kolejności uporządkowany został Park Miejski im. T. Kościuszki. Nowe nasadzenia, nowe alejki, plac zabaw, siłownia, oświetlenie, monitoring. – wszystko to sprawia, że park przy wyspie tętni życiem, bo po prostu miło się tam wypoczywa. – informuje burmistrz Waldemar Trochimiuk.

Podobne przedsięwzięcia będą zrealizowane w parku przy ul. Wojskowej.

Radni przeznaczyli na ten cel 200 tys. zł. Inwentaryzacja przyrodnicza oraz konsultacje dotyczące stanu zdrowotnego rosnących tam drzew – są już za nami. Nowe nasadzenia, planujemy zrealizować wczesną jesienią. W parku pojawi się także zupełnie nowa infrastruktura – alejki, oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Nawierzchnia chodników w parku przy ul. Wojskowej zostanie wymieniona do listopada 2018 roku. Został też już wybrany wykonawca projektu budowy oświetlenia parku. Termin realizacji projektu do 1.10.2018 roku, wykonanie oświetlenia jeszcze w tym roku. Na małą infrastrukturę i nowe nasadzenia – będą składane wnioski o pozyskanie dofinansowania. Zmiany te, zdecydowanie poprawią atrakcyjność i jakość życia nie tylko mieszkańców Osiedla Wojskowego, ale i mieszkańców z okolicznych domków jednorodzinnych. Uroda nowego, zrewitalizowanego parku, na pewno sprawi, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane. – dodaje burmistrz.

Skomentuj artykuł

avatar