Miasto Przasnysz analizuje problemy z oświetleniem. Mamy komentarz burmistrza.

Kilka dni temu w artykule „Ciemność, widzę ciemność”, czyli problem z oświetleniem na przasnyskich ulicach. poruszyliśmy temat problemów z oświetleniem w naszym mieście. Poprosiliśmy również o komentarz w tej sprawie burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego.

-Burmistrz Miasta Przasnysz na bieżąco analizuje sytuację związaną z miejskim oświetleniem. Miasto Przasnysz ma zawartą umowę na wykonanie usług obejmujących konserwację oświetlenia ulicznego i parkowego w latach 2018 – 2020.  Wykonawca zobowiązany jest wykonywać wszelkie roboty związane z bieżącym utrzymaniem oświetlenia ulicznego i parkowego, co też się dzieje. Przyczyny braku oświetlenia są różne; poczynając od drobnych usterek po awarię sterowania. Poleciłem niezwłoczną analizę podnoszonego przez Mieszkańców problemu. Dodam, że wszelkie usterki czy też problemy związane z funkcjonowaniem oświetlenia niezwłocznie należy zgłaszać do właściwego wydziału merytorycznego. W Urzędzie Miasta w Przasnyszu jest to Wydział Gospodarki i Ochrony Środowiska. Proszę Mieszkańców o informowanie o przypadkach niesprawności lamp ulicznych, w celu niezwłocznego zajęcia się problemem. Kontakt jest możliwy pod numerem telefonu: 29 756 49 33. – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

Burmistrz jest zwolennikiem oświetlenia ledowego. Wyraz temu dał w kampanii wyborczej. Aktualnie pracownicy merytoryczni dokonują rozeznania prawnego, technicznego, finansowego i ofertowego w celu przeprowadzenia ewentualnej wymiany żarówek sodowych na ledowe. Wymiana będzie skutkować na przestrzeni lat oszczędnościami w zużyciu energii elektrycznej.


red.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments